Z seniorami rozmawiali o ich bezpieczeństwie - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Z seniorami rozmawiali o ich bezpieczeństwie

Data publikacji 30.10.2018

Młodzieżowy Dom Kultury „Przydomek” był miejscem, w którym seniorzy spotkali się z funkcjonariuszami Policji, przedstawicielami Inspektoratu ZUS w Inowrocławiu, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Sanepidu Polskiego Związku Emertyów i Rencistów, Centrum Inoformacji Senioralnej. Okazją do spotkania był obchodzony w październiku Dzień Seniora.

Policjantki Wydziału Prewencji, asp. Izabela Lewicka-Woszczak oraz mł. asp. Anna Grecman, rozmawiały z zebranymi o bezpieczeństwie osób starszych. Poruszyły problem oszustw dokonywanych na tej grupie, w tym także „na wnuczka, gazownika, policjanta, czy funkcjonariusza CBŚ”. Omówiły jak nie paść ofiarą tych przestępstw oraz sposób zachowania się w takich przypadkach. Seniorzy byli bardzo zainteresowani radami służb aby zachować ostrożność przy okazji różnych „promocji” lub „prezentacji”. Funkcjonariuszki wręczyły gościom gadżety zwiększające ich bezpieczeństwo, m.in. odblaski, szczególne ważne jesienią i zimą gdy szybciej zapada zmrok. W spotkaniu wykorzystały również film edukacyjny adresowany dla seniorów przygotowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy.

 

Policja apeluje o rozsądek przy przekazywaniu komukolwiek swoich pieniędzy, zawieraniu umów czy wpuszczaniu obcych do mieszkania. Jednocześnie przypominamy, że policjanci nigdy nie przyjmują żadnych pieniędzy, jako np. kaucję czy w ramach „policyjnej prowokacji”.

Autor: Michał Parzyszek
Publikacja: Michał Parzyszek