Policyjne działania prędkość - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Policyjne działania prędkość

Data publikacji 31.10.2018

W poniedziałek i wtorek (29.10 i 30.10) funkcjonariusze inowrocławskiej „drogówki” przeprowadzili działania „Prędkość”. Mundurowi zwracali wówczas szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami.

W akcję było zaangażowanych ponad 50 policjantów, zarówno ruchu drogowego, jak i Komisariatu Policji w Pakości oraz Oddziałów Prewencji w Bydgoszczy. W przeciągu dwóch dni ujawnili oni 138 przekroczeń dozwolonej prędkości.

Policjanci apelują, aby poruszając się po drogach przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że w najbliższych dniach ruch na polskich drogach będzie znacząco większy niż na co dzień. Ponadto pamiętajmy, że wraz z nadejściem jesieni szybciej zapada zmrok, a droga hamowania na mokrej lub pokrytej liśćmi nawierzchni jest znacząco dłuższa. Dlatego zadbajmy o wyposażenie pojazdu, jego stan techniczny, a sami wsiadajmy za kierownicę trzeźwi i wypoczęci. Będąc pieszymi pamiętajmy wówczas o prawidłowym poruszaniu się po drogach, korzystania z przejść dla pieszych i noszenia odblasków.

Autor: Michał Parzyszek
Publikacja: Michał Parzyszek