Akcja „Znicz 2018” w powiecie inowrocławskim - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Akcja „Znicz 2018” w powiecie inowrocławskim

Data publikacji 05.11.2018

Zakończyła się policyjna akcja „Znicz 2018”. Na polskich drogach i w okolicach cmentarzy nad bezpieczeństwem czuwali mundurowi. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, wzorem lat ubiegłych, w tych działaniach współpracowali z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej i Straży Miejskiej. Od środy do niedzieli na drogach powiatu inowrocławskiego miał miejsce 1 wypadek drogowy.

Policjanci w ostatnich dniach skupiali się głównie na zapewnieniu płynności ruchu drogowego, sprawdzaniu trzeźwości kierujących, prawidłowości przewożenia pasażerów w pojazdach oraz widoczności pieszych. Pomimo zwiększonego ruchu związanego z odwiedzaniem grobów naszych bliskich udało uniknąć się większej ilości wypadków drogowych. Funkcjonariusze dbali również o bezpieczeństwo mienia odwiedzających cmentarze. Zwracali uwagę, m. in. na złodziei kieszonkowych czy akty wandalizmu.

W ciągu całej akcji policjanci odnotowali 42 kolizje oraz 1 wypadek, w którym nie było ofiar śmiertelnych. W zeszłym roku było 70 kolizji i 1 wypadek.

Autor: Michał Parzyszek
Publikacja: Michał Parzyszek