Wiadomości

W Inowrocławiu odbył się finał konkursu literackiego pt. „Dołącz do KREW-kich bohaterów!”

Data publikacji 18.12.2018

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych napisali o tym, co sądzą o potrzebie dzielenia się krwią i pomaganiu ofiarom wypadków. Najlepsze prace ocenili policjanci wraz z inowrocławskim krwiodawstwem. Zwycięzcom gratulujemy!

Dziś (18.12) w siedzibie inowrocławskich policjantów odbyło się spotkanie podsumowujące konkurs literacki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu inowrocławskiego. Przedsięwzięcie odbyło się z inicjatywy Kierownika Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy – Terenowy Oddział w Inowrocławiu Pani Anieli Zabłockiej i asp. szt. Izabelli Drobnieckiej z inowrocławskiej Policji.

Organizatorami konkursu byli:  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy – Terenowy Oddział w Inowrocławiu, Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Celem jego natomiast  zwrócenie uwagi na problem wypadków drogowych, w których zostają ranni ludzie i potrzebują pomocy, a przede wszystkim krwi, podnoszenie świadomości młodzieży w zakresie potrzeby honorowego oddawania krwi.

Uczniowie mieli za zadanie napisać felieton lub notatkę prasową na jeden z tematów: propagowanie oddawania krwi dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, zasadność prowadzenia przez krwiodawstwo i policję działań profilaktycznych zachęcających do bycia krwiodawcą lub  moja opinia o dzieleniu się krwią. Na konkurs napłynęły 32 prace. Komisja w składzie Pani Aniela Zabłocka oraz asp. szt. Izabella Drobniecka wybrały 6 najciekawszych prac. Dziś najlepszym literatom nagrody wręczał Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak, Pani Aniela Zabłocka i Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu Pan Robert Gołdecki.

Miejsce I zajęła Julia Kaczmarek ZSP nr 4 w Inowrocławiu, miejsce II Daria Sokołowska ZSP im. Łokietka w Inowrocławiu, miejsce III Piotr Pilaczyński ZSP nr 2 w Inowrocławiu. Wyróżnienia otrzymali: Adrian Rodzic ZSP im. Łokietka w Inowrocławiu, Gabriela Szczepańska ZSP nr 1 w Inowrocławiu i Julia Kośmicka ZSP nr 1 w Inowrocławiu.

Dla laureatów konkursu Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy – Terenowy Oddział w Inowrocławiu ufundowało koszulki, notesy, smycze i kubki. Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu ufundowało pendrivy, polfinki, plecak, słuchawki i bezprzewodowy głośnik. Upominki w postaci teczek odebrali również nauczyciele szkół, którzy wsparli młodzież w udziale w konkursie.

Gratulujemy!

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka