Świąteczna przejażdżka zakończyła się w areszcie - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Świąteczna przejażdżka zakończyła się w areszcie

Data publikacji 28.12.2018

Na trzy lata pozbawienia wolności naraził się 17-letni mężczyzna, u którego policjanci znaleźli zabronione środki. To jednak nie jedyne jego przewinienie.

Dwa dni temu (26.12) w świąteczny dzień, kilku rówieśników wybrało się na przejażdżkę samochodem po Janikowie. Jadąc ulicą Słoneczną doszło do kolizji. Kierowca uderzył w zaparkowany pojazd.

O zdarzeniu została powiadomiona Policja. Interwencję podjął patrol z Pakości, który wyjaśniał okoliczności kolizji, ale nie tylko to. Z ustaleń wynikało, że za kierownicą swojego samochodu marki Daewoo siedział 17-letni mężczyzna, który miał 0,4 promila alkoholu w organizmie. Nie miał natomiast uprawnień do kierowania. Do sprawy włączyli się też janikowscy policjanci, bo w schowku samochodu został znaleziony słoiczek z 9 gramami marihuany. 17-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Podczas jego przeszukania policjanci znaleźli również 6 tabletek akstazy. Nielegalne środki zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Wczoraj (27.12) mężczyzna usłyszał zarzut posiadania zabronionych środków. Wszystko wskazuje na to, że odpowie też za wykroczenie kierowania pojazdem po użyciu alkoholu, jazdę bez uprawnień i kolizję.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka