Policjanci z Kruszwicy uratowali desperata - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Policjanci z Kruszwicy uratowali desperata

Data publikacji 02.01.2019

Kruszwiccy policjanci mł. asp. Marcin Geisler i sierż. szt. Rafał Nowak uratowali mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie. Mundurowi reanimowali 54-latka do czasu przyjazdu karetki. Desperat trafił ostatecznie pod opiekę lekarzy.

Wczoraj (1.01.19) około 21.40 do dyżurnego policji w Inowrocławiu dotarła informacja o mężczyźnie, który wyszedł z domu pod Kruszwicą i prawdopodobnie zamierza odebrać sobie życie. Ze zgłoszenia wynikało, że 54-latek ostatnio dziwnie się zachowywał. Zanim opuścił dom wspominał o śmierci. Jego żona zaczęła go szukać początkowo na własną rękę. Policjanci natomiast od razu po otrzymaniu zgłoszenia.

W rejonie pobliskiego parku mł. asp. Marcin Geisler i sierż. szt. Rafał Nowak zauważyli samochód, którym poruszała się żona poszukiwanego, a na miejscowym boisku zauważyli kobietę i leżącego nieprzytomnego mężczyznę. Z jej relacji wynikało, że próbował on się powiesić.
Po tym, jak policjanci sprawdzili funkcje życiowe natychmiast rozpoczęli jego reanimację. Dzięki niej 54-latek zaczął samodzielnie oddychać i otwierał oczy. Mundurowi udzielali pomocy do przyjazdu wezwanego pogotowia ratunkowego. Mężczyzna trafi ostatecznie do szpitala.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka