Kradzieże paliwa to nie jedyne przestępstwa, jakie popełnił - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Kradzieże paliwa to nie jedyne przestępstwa, jakie popełnił

Data publikacji 08.01.2019

Policjanci pakoskiego Komisariatu Policji otrzymali w sobotę (05.01) zgłoszenie o kradzieży paliwa. Złodziej włamał się do baku ciężarówki i stamtąd zabrał ponad 160 litrów oleju napędowego. Drugiego dnia po tym zdarzeniu był już w rękach funkcjonariuszy. Jak się okazało, na sumieniu miał więcej niż tylko sobotnią kradzież.

Mundurowi niezwłocznie rozpoczęli działania zmierzające do wytypowania i zatrzymania sprawcy. Policjantom nie zajęło wiele czasu ustalenie danych mężczyzny. Już po kilku godzinach od popełnienia przestępstwa zatrzymali oni 40-letniego mieszkańca Inowrocławia. Wtedy okazało się, że 40-latek miał przy sobie amfetaminę. Jednak nie były to jedyne czyny zabronione jakich dopuścił się mężczyzna. W trakcie postępowania dotyczącego sobotniej kradzieży z włamaniem na jaw wyszło, że odpowiada on także za grudniową kradzież paliwa z samochodu ciężarowego w tej samej miejscowości w gminie Pakość. Ponadto, podczas przeszukania w jego mieszkaniu, uwagę policjantów przykuła dziwnie poprowadzona instalacja elektryczna. Po bliższym przyjrzeniu się jej przebiegowi okazało się, że 40-latek dzięki niej dokonywał kradzieży prądu.

Zatrzymany jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem, posiadania narkotyków oraz kradzieży energii elektrycznej. Przyznał się do wszystkich zarzucanych czynów. Teraz za wszystkie przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu do 10 lat więzienia.

Publikacja: Michał Parzyszek