Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych

Data publikacji 10.01.2019

W najbliższy piątek uczniowie szkół rozpoczną dwutygodniowe ferie zimowe. Bez względu na to, czy spędzą oni ten czas w swoich rodzinnych miejscowościach, na wyjazdach zorganizowanych lub indywidualnych, nie należy zapominać o kilku podstawowych zasadach. Przestrzeganie ich pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo zarówno dzieci, jak i dorosłych. Działania w tym zakresie prowadzić będą również inowrocławscy policjanci.

Korzystając z czasu wolnego pamiętajmy aby:

1. Nigdy nie wchodzić na lód na zbiornikach wodnych. Nawet jeśli w jednym miejscu pokrywa lodowa utrzyma nasz ciężar, nie musi tak być w innym miejscu. Zagrożeniem w takich sytuacjach jest nie tylko możliwość utonięcia, ale też błyskawicznego wychłodzenia organizmu.
2. Zjeżdżając na sankach wybierać miejsce nieznajdujące się w pobliżu dróg.
3. Korzystać z adekwatnego do pogody ubioru.
4. Używać kasku podczas jazdy na nartach. Do ukończenia 16 lat jest on obowiązkowy na stokach narciarskich.
5. W związku z szybko zapadającym zmrokiem nośmy przy sobie odblaski. Sprawdzą się w każdej postaci – breloków, opasek czy kamizelek.

Ciesząc się feriami wykorzystujmy ten czas w sposób rozsądny i odpowiedzialny. Używki szkodzą tak samo w czasie ferii, wakacji i roku szkolnego. Apelujemy do rodziców o zwracanie uwagi także na te zagrożenia wobec dzieci.

Policjanci kontynuują i nasilają działania profilaktyczno-edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży oraz dorosłych. W ich ramach wzmożona ilość patroli będzie prowadzić kontrole na drogach. Funkcjonariusze sprawdzać będą stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców, sposób przewozu pasażerów i bagaży. Będą również zwracać uwagę na niebezpieczny lub agresywne zachowania uczestników ruchu.

Dla organizatorów wycieczek i przewoźników przypominamy adres internetowy gdzie można znaleźć informacje dotyczące kontroli autokarów jakie prowadzone będą przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Inowrocławiu:

http://www.inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb9/ruch-drogowy/informacja-dla-organiz-1/801,Informacja-dla-organizatorow-wycieczek-autokarowych-i-przewoznikow.html

Publikacja: Michał Parzyszek