Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne

Data publikacji 11.01.2019

Okres zimy i związanych z nią niskich temperatur jest szczególnie niebezpieczny dla osób bez dachu nad głową. Nawet jeśli dla części z nich jest to własna decyzja, zawsze warto zaoferować pomoc. Możemy dzięki temu ocalić komuś życie.

Osoby zagrożone wychłodzeniem często przebywają w prowizorycznych schronieniach, ogródkach działkowych, pustostanach. Policjanci wraz z innymi służbami prowadzą rozpoznanie tego typu miejsc i przedstawiają pomoc z jakiej mogą skorzystać potrzebujący. Jednak w tej pomocy ważną rolę odgrywa wrażliwość zwykłych ludzi. Dlatego Policja apeluje do mieszańców o zwracanie uwagi na problem bezdomności. Jeśli wiemy gdzie jest osoba, której grozi zamarznięcie, poinformujmy o tym policjantów. Można dzwonić na numer alarmowy 112, a w wypadkach kiedy nie jest potrzebna nagła pomoc korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i dostępnej tam opcji zgłoszenia problemu bezdomności.

Jednocześnie przypominamy, że na terenie Inowrocławia są miejsca, w których bezdomni znajdą pomoc to: schronisko dla mężczyzn im. Św. Brata Alberta przy ul. Jacewskiej 118, ogrzewalnia dla mężczyzn działająca przy tym schronisku oraz schronisko dla kobiet przy ul. Toruńskiej 26.

Autor: Michał Parzyszek
Publikacja: Michał Parzyszek