Szkolenia wolontariuszy WOŚP w zakresie bezpieczeństwa - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Szkolenia wolontariuszy WOŚP w zakresie bezpieczeństwa

Data publikacji 11.01.2019

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu spotykają się z wolontariuszami 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypominają wówczas o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o których powinni pamiętać prowadzący zbiórki.

Mł. asp. Anna Grecman i st. sierż. Michał Parzyszek spotkali się w Urzędzie Gminy Inowrocław oraz Teatrze Miejskim w Inowrocławiu z wolontariuszami, którzy już w najbliższą niedzielę uczestniczyć będą w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Spotkanie dotyczące bezpiecznego prowadzenia zbiórek w czasie Finału WOŚP przeprowadziła również mł. asp. Mariola Witoń. Spotkała się ona z wolontariuszami w Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” w Kruszwicy.
Policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, prowadzenia zbiórek pieniędzy, jak postępować w sytuacji zagrożenia. Podkreślili również, że kwestowanie w grupie znacznie poprawia bezpieczeństwo wolontariuszy. Zwrócili uwagę na właściwy wybór miejsca, w których prowadzi się zbiórkę. Ważne aby było ono dobrze widoczne i uczęszczane przez dużą liczbę osób.
Wszystkim wolontariuszom życzymy kwestowania w życzliwej i bezpiecznej atmosferze.

Autor: Michał Parzyszek
Publikacja: Michał Parzyszek