Za awanturę, groźby i znieważenie policjantów został aresztowany - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Za awanturę, groźby i znieważenie policjantów został aresztowany

Data publikacji 14.03.2019

Jeden z mieszkańców Pakości, po alkoholu, nie umiał najwyraźniej poskromić swojego temperamentu. Dwukrotnie wszczął awanturę. Po tym jak zniszczył ławkę, groził kobiecie i policjantom, najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu karta do 2 lat więzienia.

Dwa dni temu w Pakości (12.03) po godz. 20.00 na teren jednej z posesji, gdzie znajduje się sklep i tak zwany ogródek piwny, został wezwany patrol. Policjanci na miejscu zastali kobietę i mężczyznę, który to miał zakrwawione ręce i twarz.  Podczas ustalania okoliczności zdarzenia, policjanci dowiedzieli się, że mężczyzna padł ofiarą sprzeczki z innym mężczyznom. W wyniku ich szarpaniny zostały wypchnięte drzwi wejściowe sklepu i potłuczone butelki. Agresywny napastnik oddalił się. Policjanci rozpoczęli jego poszukiwania.

Podczas patrolowania ulic za sprawcą, otrzymali kolejne zgłoszenie, że w tym samym miejscu ponownie jest awantura. Tym razem z udziałem trzech mężczyzn. Patrol tam właśnie zatrzymał poszukiwanego agresywnego mężczyznę. W szale przewrócił ławkę, kopał ją, był wulgarny, groził też właścicielce sklepu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Mężczyzna w dalszym ciągu wyładowywał swoją agresję, tym razem wobec policjantów. Wyzywał ich, groził, że ich oraz rodziny pozabija, nawoływał by funkcjonariusze stanęli z nim do walki. Dlatego został obezwładniony i poinformowany, że odpowie za swoje zachowanie. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie 32-letni mieszkaniec Pakości usłyszał zarzuty gróźb i znieważenia policjantów. Został też doprowadzony do oskarżyciela i sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi za kratami.

Za znieważanie policjantów grozi mu kara więzienia do roku, a za groźby karalne do lat 2.

 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka